ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8077476
*
nr 807 7476
Spegel
1800-tal, höjd: 70
Utrop:
1.500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2013
kl 18:20:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 11:50:54
1
300 kr
10/2 17:54:31
2
350 kr
11/2 10:31:42
3
400 kr
11/2 12:00:56
2
450 kr
11/2 15:25:12
4
600 kr
11/2 18:10:31
2
600 kr
11/2 18:10:47
2
700 kr
11/2 18:11:43
2
Vinnande bud
11/2 18:15:27
5
800 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:29
*
Spegel
nr 807 7476
Spegel
1800-tal, höjd: 70
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/2 11:50:54 | 1 | 300 kr |
10/2 17:54:31 | 2 | 350 kr |
11/2 10:31:42 | 3 | 400 kr |
11/2 12:00:56 | 2 | 450 kr |
11/2 15:25:12 | 4 | 600 kr |
11/2 18:10:31 | 2 | 600 kr |
11/2 18:10:47 | 2 | 700 kr |
11/2 18:11:43 | 2 | Vinnande bud |
11/2 18:15:27 | 5 | 800 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:29